יום שלישי, 20 בספטמבר 2011

מיקי שחם, ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא דיווחי מדע הרפואה מהעולם: טיפולי פגיעות בעמוד השדרה – סקירת ההשפעות האפשריות על מקרופאגיות CNS פ

מיקי שחם, ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא דיווחי מדע הרפואה מהעולם: טיפולי פגיעות בעמוד השדרה – סקירת ההשפעות האפשריות על מקרופאגיות CNS פנימיותJohn C Gensel, Dustin J Donnelly & Phillip G Popovich informahealthcare - 2011


מבוא: הפעלה מקרופאגית היא סימן בולט בפתולוגיה של פציעה בעמוד השדרה (SCI).
מקרופאגים CNS, שנלקחים ממיקרוגליה ומונוציטים של הדם, נמצאים בכל מקום בעמוד השדרה הפצוע, ומגיבים לאותות בסביבה הפצועה על ידי שינוי הפונקציה והפנוטיפ שלהם.


מיקי שחם, "בנק החיים", מבהיר כי תלוי בפנוטיפ ובמצב ההפעלה שלהם, מיקרופאגים יכולים ליזום מנגנוני פציעה משניים ו/או לקדם חידוש ותיקון CNS.


אזורים מכוסים: סקירה זו מספקת סקירה נרחבת לניסויים קליניים עדכניים של SCI אשר מיועדים לקדם הגנה עצבית, חידוש אקסונים או החלפת תאים.
אף אחד מטיפולים פוטנציאליים אלו לא פותח תחת המטרה של השפעה על תפקוד המיקרופאג; עם זאת, סביר שלכל אחד יהיו השפעות ישירות או עקיפות על מיקרופאגים של CNS.


ההשפעה הפוטנציאלית של כל ניסוי נידונה בהקשר של ביולוגיית מקרופאגי CNS.


לפי מיקי שחם, מחברת – "בנק החיים", דם טבורי מהווה המקור היישומי הטוב ביותר, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית. עשרות מחלות וטיפולים באמצעות תאי גזע מדם טבורי נחקרים כיום ומצויים בניסויים קליניים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.


דעה מומחה: הפעלה של מיקרופאגי CNS היא תוצאה בלתי נמנעת של SCI טרואמטית.


בהינתן שתאים אלו רגישים במיוחד לשינויים במיקרו-סביבה, כל התערבות שמשפיעה על חזוק הרקמות ו/או על התרכובת של הסביבה התאית ללא ספק תשפיע על מקרופאגי CNS.

לפיכך, חשוב להבין כיצד ניסויים קליניים עדכניים ישפיעו על מקרופאגי CNS פנימיים.

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים רפואה התחדשותית רפואה מחדשת רפואה רגנרטיבית Regenerative Medicine Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם, בנק החיים, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:


• השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
• סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
• טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.

לפי מיקי שחם, בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות - "בנק החיים, בלבד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה