יום שישי, 30 בספטמבר 2011

מיקי שחם, ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא דיווחי מדע הרפואה מהעולם: טיפול תאי גזע למחלות לב

מיקי שחם, ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא דיווחי מדע הרפואה מהעולם: טיפול תאי גזע למחלות לב


Abdul M. Mozid, Samer Arnous, Eva C. Sammut and Anthony Mathur - 2011
תקציררקע
מחלה קרדיו-וסקולרית היא הגורם המוביל לתחלואה ותמותה ברחבי העולם.

מיקי שחם, "בנק החיים", מוסיף - מבהיר כי חרף התקדמות הרפואה ובטיפול מבוסס-קטטר לאוטם שריר הלב, שיעור התמותה השנתי נשאר גבוה ברמה של 13% ואבחנת החומש למטופלים עם אי ספיקת לב נותרת בשיעור גבוה של 50%. תפקוד סיסטולי לקוי של החדר השמאלי, קובע מהותי של האבחנה, משויך לאובדן משמעותי של קרדיומיוציטים, מה שקודם לכן נחשב בתור מצב בלתי הפיך מכיוון שהלב נחשב בתור איבר פוסט-מיטוטי.

מקורות נתונים
סקירה של רקע מקצועי שפורסם בכתבי עת לסקירת עמיתים והאתר של ClinicalTrials.gov.

אזורי הסכמה
ישנן כעת ראיות מצטברות לכך שהלב האנושי מסוגל לעבור תיקון ובשנים האחרונות הייתה עלייה בחקר הבסיסי והקליני תחת המטרה של רתימת התכונות המחדשות של תאי גזע כדי לקדם שחזור של תפקוד שריר הלב.

אזורי מחלוקת
מנגנוני הפעולה של טיפול תאי בנוגע לתיקון לבבי עדיין לא מובנים בצורה מספקת וסדר הגודל של התועלת שהודגמה במודלים של בעלי חיים עוד לא תורגם במלואו לבני אדם.

נקודות צמיחה
מספר הניסויים הקליניים ממשיך לעלות ולכלול טיפול במטופלים עם אוטם שריר הלב ואי ספיקת הלב משנית למחלת לב איסכמית או קרדיומיופתיה מורחבת.

לפי מיקי שחם מחברת "בנק החיים", דם טבורי מהווה המקור היישומי הטוב ביותר, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית. עשרות מחלות וטיפולים באמצעות תאי גזע מדם טבורי נחקרים כיום ומצויים בניסויים קליניים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

אזורים שהגיע זמנם לפיתוח מחקר

העתיד של תחום מחקר זה ידרוש שיתוף פעולה קרוב בין מדענים לבין רופאים כדי להבין כיצד טיפול תאי עובד ולהגדיר את סוג התא האידיאלי ושיטת ההעברה על מנת להצליח להגיע לתועלת המקסימאלית.

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות  - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים רפואה התחדשותית רפואה מחדשת רפואה רגנרטיבית Regenerative Medicine Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם, בנק החיים, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:

• השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
• סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
• טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.

לפי מיקי שחם, בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות  "בנק החיים, בלבד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה