יום שבת, 19 במרץ 2011

מיקי שחם מביא את סיפורה של: אליסון פרנץ', בת 35, טרשת נפוצה

מיקי שחם "בנק החיים", מביא את סיפורה של: אליסון פרנץ', בת 35, טרשת נפוצה

לפני הטיפול
שלום, שמי אליסון פרנץ', אני בת 35, ואני לוקה בטרשת נפוצה כבר 11 שנה. קיבלתי אבחנה של Relapsing-Remitting Multiple Sclerosis ב14 באוקטובר, 1999.
הטרשת הנפוצה שלי פעלה מתחת לרדאר בערך 4 שנים עד שאבחנו אותה בשנת 1999.
 

לכן, עשר השנים הבאות כללו הרבה ניסוי וטעייה. ניסוי של תרופות שונות כמו אינטרפרון בטא, רביף, ומתילפרדניסלון.
אל תבינו אותי לא נכון. האינטרפרון אולי עשה את עבודתו בהאטת ההתקדמות של הטרשת הנפוצה. הרופא שלי לעולם לא יכל לומר שהייתה לי טרשת נפוצה משנית. אם אכפת לכם, ניסיתי להחזיק בחיים שלי וביכולות שלי כמה שיכולתי.
רק בשבע השנים האחרונות הצטרכתי את הסיוע של מקל הליכה, כאשר שווי המשקל שלי לא היה טוב. הלכתי עם צורת הליכה מאוד מבולבלת (כמו שיכורה).
 

ילדתי בן לפני שבע שנים. זה היה הישג, במהלך ההיריון הכל היה טוב. שחיתי עד קילומטר בשבוע עד שהגעתי לשבוע 36. לאחר מכן המחלה נסוגה שלושה חודשים לפני הלידה. בזמן הזה, ההליכה שלי נהייתה נוקשה מאוד. הייתי נוטה לסחוב את הרגל הימני שלי או ללכת מסביבה.
הצטרפתי לחדר כושר כפי שכולם עושים ומצבי היה טוב, הלכתי לחדר הכושר, הבאתי את הגוף שלי לבית הספר. אבל בקצה מחשבתי, ידעתי שתאי הגזע הלכו לעזור. לא ידעתי כיצד, מי, מה, איך אבל ידעתי.אז, שלחתי דואר אלקטרוני לאתר אינטרנט בשם Xcell-Center בגרמניה. שלחתי את כל הניירת הנחוצה ונתתי למועצת המרכז להסתכל עליה. הם הסתכלו. לילה אחד בספטמבר 2009, קיבלתי שיחה מהמנהל האזורי איסאם ארמוי, שאמר לי שהתקבלתי לטיפול בעזרת תאי גזע בוגרים בנובמבר 2009. הידד!במרפאה
הטיפול הורכב מביופסיה למח העצם. הצוות גורם לך להרגיש רגועה, מה שגורם לטיפול להיראות קל. אבל, הוא באמת קל!
היום לאחר הביופסיה היה יום חופשי עבור בזמן שהרופאים קצרו את התאים. חזרתי ביום לאחר היום החופשי שלי והכניסו את התאים בחזרה לתוך תעלת השדרה שלי באמצעות דיקור מותני. זה היה בסדר. לא היה כאב. הייתי קצת מסוחררת, שזה נורמאלי.
נגמר! אני מניחה שהרגשתי שונה כאשר קמתי מהמיטה כדי ללכת לשירותים במרכז. לא הרגשתי שאני שוחה בראש שלי ולא השתמשתי בריהוט בתור עזר לשווי משקל בדרך לשירותים. וואו! בערך יום וחצי אחרי הטיפול, קיבלתי כאב ראש מהגיהינום. בדיוק הגעתי לאמסטרדם, ושם נשארתי למיטה למשך שלושה ימים. כן עדיין הייתי באירופה!

תוצאות
אז מה השתנה?
אני יכולה להעלות במשקל והוא נשאר עליי. שקלתי בערך 35-40 ק"ג ועכשיו אני שוקלת 50 ק"ג.
היציבה שלי ישרה יותר; אני כבר לא מתכופפת כל כך.
יותר קל לי להיכנס ולקום מהמיטה. יש לי צבע בפנים. אני חושבת שגם גבהתי קצת; שינויים מתונים קטנים שעזרו.

אנשים אמרו שאני נראית שונה, הם לא יכולים לומר מה זה היה אבל 'משהו' היה שונה. ואני מניחה שאני מרגיש שונה, שונה בצורה טובה.

לדברי מיקי שחם, הטיפול המדובר בתאי גזע, הוא אחד מעשרות מחלות וטיפולים הנחקרים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים רפואה התחדשותית רפואה מחדשת רפואה רגנרטיבית Regenerative Medicine Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם - "בנק החיים", פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:
• השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
• סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
• טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.
בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות  בנק החיים, בלבד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה