יום שני, 8 בספטמבר 2014

מיקי שחם - חידושי ומחקרי תאי גזע: תאי גזע מציעים טיפול חדש לטרשת נפוצה.

מיקי שחם - חידושי ומחקרי תאי גזע: תאי גזע מציעים טיפול חדש לטרשת נפוצה.
מדענים באוניברסיטה הטכנולוגית של תכנית הדגירה של קונטיקט זיהו גישה חדשנית לטיפול בטרשת נפוצה (MS) תוך שימוש בתאי גזע עובריים אנושיים, מציע טיפול חדש ומבטיח יותר מ2.3 מיליון אנשים הסובלים מהמחלה המתישה.
נמסר על ידי מיקי שחם כי החוקרים הראו כי הטיפול בתאי גזע העוברי קטינה באופן משמעותי את חומרת מחלה טרשת נפוצה במודלים של בעלי חיים והציעו תוצאות טיפול טובות יותר מאשר תאי גזע שמקורם במח עצם אנושי בוגר.
המחקר בראשותו של ImStem ביוטכנולוגיה Inc של פארמינגטון, קונטיקט., בשיתוף עם פרופ 'יואל UConn בריאות פכטר, עוזר פרופסור סטיבן קרוקר, ותא טכנולוגיה מתקדם (ACT) בע"מ של מסצ'וסטס. ImStem נוסד ב2012 על ידי רופאי UConn Xiaofang ואנג ורן-הוא שו, יחד עם רופא אוניברסיטת ייל Xinghua פאן ומשקיע מייקל גברים.
"העבודה החדשנית על ידי ImStem, חברת הספין אוף הראשונה שלנו, מדגימה את ההצלחה של התא של קונטיקט גזע ותכנית מימון רפואת רגנרטיבית בנעים בתאי גזע מספסל אל המיטה", אומר פרופ 'מארק Lalande, מנהל מכון תאי גזע של UConn.
המחקר נתמך על ידי מענק קבוצת $ 1,130,000 מהמצב של תכנית המחקר בתאי גזע של קונטיקט שהוענק לImStem ומעבדתו של פרופ 'פכטר.
"ההשקעה של קונטיקט בתאי גזע, תאי גזע עובריים אנושיים במיוחד, ממשיך למצב את המדינה שלנו כחברה מובילה במחקר ביו", אומר גוב Dannel פ מאלוי. "מחקר חדש זה מקדם אותנו צעד אחד קרוב יותר למוצר קליני המבוסס על תאי גזע שיכול לשפר את חייהם של אנשים."
החוקרים השווה שמונה שורות של תאי גזע של מח עצם בוגר לארבע שורות של תאי גזע עובריים אנושיים. כל תאי גזע העצם שקשור מח הביעו רמות גבוהות של מולקולת חלבון הנקראים ציטוקינים שמעוררים אוטואימוניות ויכולה להחמיר את המחלה. כל הקווים הקשורות בתאי הגזע עוברי האנושיים באו לידי ביטוי קטן של ציטוקינים דלקתיים.
מיקי שחם מסביר, כי מאז שנת 1988, דם טבורי הוא המקור המועדף לתאי גזע בטיפולים המטולוגיים ורפואה מחדשת /רגנרטיבית.
מחלות וטיפולים רבים באמצעות תאי גזע מדם טבורי ברפואה רגנרטיבית נחקרים, דוגמת: אוטיזם, שיתוק מוחין, אלצהיימר, ראיה, לב, סוכרת, אורטופדיה ועוד.
יתרון נוסף של תאי גזע עובריים האנושיים הוא שהם יכולים להיות מופצים ללא הגבלת זמן בתרבויות מעבדה ולספק מקור בלתי מוגבל של תאי גזע mesenchymal באיכות גבוהה - הסוג של תאי גזע הנדרשים לטיפול בטרשת נפוצה, אומרים החוקרים. זו יכולת לגדול באופן אמין בתאי גזע mesenchymal באיכות גבוהה מתאי גזע עובריים מהווה יתרון על פני תאי גזע של מח עצם בוגרים, שיש לקבל מהיצע מוגבל של תורמים בריאים והם באיכות משתנה יותר.
"מחקר פורץ כמו הזדמנויות קידום זה למיזמי טכנולוגיה מדגים כיצד האוניברסיטה פועלת כמנוע כלכלי של המדינה וכלכלה אזורית," אומר ג'ף Seemann, סגן הנשיא של UConn למחקר.
הממצאים מציעים גם טיפול פוטנציאלי לטיפול במחלות אוטואימוניות אחרות, כגון מחלות מעי דלקתיות, דלקת מפרקים שגרונית, וסוג 1 סוכרת, על פי שו, מחבר מקביל במחקר ואחד מכמה המדענים בעולם זה שיצר עוברי אנושי חדש גזע שורות תאים.
מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, ימשיך לעדכן את גולשי האתר בחידושי תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואה מחדשת /רפואה רגנרטיבית.
אין תרופה לטרשת נפוצה, מחלה כרונית neuron flammatory בי המערכת החיסונית של הגוף אוכלת את המיאלין נקרא נדן מגן שמכסה את העצבים. נזק למיאלין מפריע לתקשורת בין המוח, חוט השדרה, ובאזורים אחרים של הגוף. טיפולי MS הנוכחיים מציעים רק הקלה בכאב, ולהאט את ההתקדמות של המחלה על ידי דיכוי דלקת.
"היופי של זה סוג חדש של תאי גזע mesenchymal הוא היעילות גבוהה יותר המדהימה שלהם במודל הטרשת הנפוצה", אומר וואנג, מנהל טכנולוגיה ראשי של ImStem.
הממצאים של הקבוצה מופיעים במהדורה המקוונת הנוכחית של דוחות תאי גזע, כתב העת הרשמית של האגודה הבינלאומית למחקר בתאי גזע. ImStem כיום מבקש אישור FDA צורך לבצע טיפול זה יהיה זמין לחולים.
הבעיה של התחום מציל חיים זה היא ביעילות הנמוכה של איסוף דם טבורי והמספר המוגבל של תאי גזע שנאספים ועל כן מתאימים להשתלה מוגבלת.

מיקי שחם פיתח שתי טכנולוגיות ומכשירים, אשר לראשונה בעולם מאפשרים לאסוף מספר תאי גזע הגבוה משמעותית (ב- 33% וב- 81%, בהתאם למכשיר), שיכול לשרת גם השתלות במבוגרים ולא רק בילדים, סדרות השתלות של רפואת חידוש איברים / רפואה רגנרטיבית למחלות שונות במהלך החיים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה