יום ראשון, 3 ביוני 2012

מיקי שחם ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא לקט חדשות תאי הגזע מהעולם – חלק


מיקי שחם, ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא לקט חדשות תאי הגזע מהעולם – חלק 1
·                     חוקרים עושים צעד חשוב לקראת טיפול במחלת הנטינגטון
תאריך: ינואר 19, 2012
צוות חוקרים במכון לרפואה רגנטיבית ב-US Davis פיתח טכניקה באמצעות תאי גזע אשר מטפלת באבנורמליות הגנטית במחלת הנטינגטון, מחלה תורשתית של המוח אשר גורמת לתנועות לא רצוניות, דמנציה ומוות.
מיקי שחם, מבנק הדם הטבורי בנק החיים, מבהיר כי הממצאים, אשר זמינים אונליין בג'ורנל Molecular and Cellular Neuroscience, מציעים גישה מבטיחה אשר עשוייה לחסום את התקדמות המחלה .
·                     חוקרים לומדים איך שתלים של תאי גזע עוזרים לתיקון פגיעות טראומה במוח
תאריך: ינואה 12, 2012
במשך שנים, חוקרים אשר מחפשים טרפיות עבור פגיעות טראומה במוח בולבלו על ידי תוצאות מחקרים בבעלי חיים עם תאי גזע. במחקרים רבים, שתלים שיפרו פונקציות מוח באופן ניכר בבעלי חיים עם טראומה מוחית. עם זאת, לא היה ברור כלל איך שיפורים אלו מתרחשים.
כעת, חלק חשוב מהפאזל חובר יחד על ידי מחקרים באו' טקסס.
לפי מיקי שחם, מחברת  בנק החיים, דם טבורי מהווה המקור היישומי הטוב ביותר, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית. עשרות מחלות וטיפולים באמצעות תאי גזע מדם טבורי נחקרים כיום ומצויים בניסויים קליניים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.
בניסויים עם חולדות וכלי שמאפשר לערוך סימולציה של הטראומה על נוירונים אנושיים, הם זיהו את המכניזם המולקולרי המדוייק דרכו תאי גזע אנושיים – תאי גזע שנמצאים בתהליך ההתמיינות לנוירונים אבל עוד לא הגיעו לצורתם הסופית – מסייעים להתאוששות מפגיעות טראומטיות אקסונאליות.
המחקר מופיע בג'ורנל נוירוטראומה.
·                     טיפול בתאי גזע מרפא סכרת: תאי גזע מדם טבורי עוזר לחנך מחדש את תאי ה-T של הסוכרתי
תאריך: ינואר 9, 2012
סכרת מסוג 1 נגרמת על ידי כך שמערכת החיסון של האדם תוקפת את תאי הבטא של הלבלב ולכן יש צורך בזריקות יומיות של אינסולין על מנת לבקר את רמת הגלוקוז בדם של החולה.
שיטה חדשה אשר תוארה בג'ורנל MBC Medicine עושה שימוש בתאי גזע מדם טבורי על מנת ללמד את תאי ה-T של החולה וכתוצאה להתחיל מחדש את תפקוד הלבלב ולהפחית את הצורך באינסולין.
מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.
מיקי שחם,  בנק החיים, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:
·  השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
·  סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
·  טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.
לפי מיקי שחם, בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות בנק החיים, בלבד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה