יום רביעי, 23 בדצמבר 2009

מיקי שחם: בתוך חמש שנים - דם טבורי יוכל לסייע בתיקון פגמי-לב מולדים אצל תינוקות

מיקי שחם: בתוך חמש שנים - דם טבורי יוכל לסייע בתיקון פגמי-לב מולדים אצל תינוקות

לפי מיקי שחם, ביוקורד בע"מ - "בנק החיים", על פי מידע שהוצג השנה על-ידי האיגוד האמריקאי לקרדיולוגיה, יוכלו תאי גזע מ
דם טבורי לשמש מבעוד כחמש שנים כחומר גלם בתיקון פגמים בשסתומי הלב אצל תינוקות רכים.

קרדיולוגים מבית החולים שליד אוניברסיטת מינכן העוסקים במחקר ובניסויים דיווחו שהשסתומים יוכנו מהדם הטבורי של התינוקות עצמם. פגמי לב הם הפגם המולד השכיח ביותר.

תינוקות הנולדים עם בעיות בשסתומי הלב סובלים מכך שהשסתומים אינם נפתחים או נסגרים כראוי ומשפיעים שלא לטובה על זרימת הדם. כיום ניתן להשתיל שסתומים תקינים מתורם או מחומרים מלאכותיים, אלא שאותם שסתומים אינם גדלים עם הילד ודורשים ניתוחים חוזרים להתאמת שסתומים גדולים יותר.

לפי
מיקי שחם מחברת ביוקורד - ביוקורד בע"מ - "בנק החיים", שסתומים שיוכנו מתאי גזע מדם טבורי של היילוד עצמו יגדלו וילבשו את הצורה המתאימה תוך כדי התפתחותו, תוך שהם מפחיתים במידה ניכרת את הצורך בניתוחים. בשל גילם הצעיר, יש לתאי גזע מדם טבורי גמישות וכושר התאמה גדולים יותר משל תאי גזע ממוח עצם והם ניתנים לשליטה ועיצוב מבוקרים

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות ביוקורד בע”מ - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים רפואה התחדשותית רפואה מחדשת רפואה רגנרטיבית Regenerative Medicine Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם פיתח את טכנולוגיית סיטוג'ן (חברה אחות של ביוקורד בע”מ - בנק החיים), היא היחידה באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע טבוריים גבוה שיכול לשרת גם:

• השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום
• סדרות השתלות של הרפואה ההתחדשותית, הדורשות מספר תאים גבוה מאוד
• טיפול במספר מחלות שונות

בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות ביוקורד בע”מ - בנק החיים בלבד

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה