יום חמישי, 11 באוקטובר 2012

מיקי שחם, ''בנק החיים''– דם טבורי, מביא פרסומי מדע ורפואה מהעולם: תקווה לטיפול בתאי גזע לחולי לב לאחר ניסוי קליני.מיקי שחם, ''בנק החיים''– דם טבורי, מביא פרסומי מדע ורפואה מהעולם: תקווה לטיפול בתאי גזע לחולי לב לאחר ניסוי קליני.
15.5.2012 / הלן ברוקס, ביוניוס
טיפול בתאי זע עשוי להועיל לחולים עם מחלות לב כרוניות, על פי תוצאות של מחקר קליני קטן אשר בוצע על ידי מדענים אמריקאים.
המחקר כלל 22 חולים עם מחלות לב מתקדמות או הגדלה של הלב ושהתרופות הנוכחיות שלהם לא היו אפקטיביות. הם קיבלו הזרקה של תאי גזע לתוך הלב או פלסבו.

מיקי שחם – בנק החיים לתאי גזע מדם טבורי, מבהיר כי המשתתפים נוטרו למשך שנה והרופאים מדווחים שאין תופעות לוואי חמורות בקרב אלו אשר קיבלו את תאי הגזע בהשוואה לקבוצת הביקורת.

החולים אשר קיבלו את תאי הגזע הראו פחות בעיות לב חמורות והראו שיפור ביכולת ללכת ללא קוצר נשימה.
חולים אלו גם היו צפויים יותר לה ראות שיפור בכמות הדם שהלב מפמפם בכל פעימה.

ד"ר טימוטי הנרי, ראש מכון הלב במיניאפוליס אשר הוביל את המחקר אמר: "למספר אנשים עם בעיות לב יש החמרה הדרגתית של המחלה למרות תרופות. אם היה לנו טיפול עבור קבוצה זו אשר תאט את ההתקדמות של הכשל בלב, הדר ה יה כלכלי והיה משנה את מהלך המחלה באופן ניכר".

הטיפול כולל גידול של תאי מח העצם של החולה בתרבית למשל 12 יום. דבר זה מעלה את מספר תאי הגזע של מערכת החיסון ותאי גזע אשר נקראים תאי גזע מסנסימליים, אשר יכולים להתחלק למספר סוגי תאים ובכלל זה תאי לב.

אוכלוסיות תאים מועשרת זו מוזרקת ישירות לתוך שירר הלב. שימוש בתאים של החולה עצמו מקטינה את הסיכון של דחייה.
"מחקר זה אומר לנו שהזרקה של תאי גזע לתוך הלב של החולים עם בעיות לב כרוניות עשוי להועיל", אמר ד"ר סנדיפ ג'הור, מהמרכז הרפואי היהודי בלונג איילנד, ניו יורק, אשר היה מעורב ב מחקר.

לפי מיקי שחם, מחברת בנק החיים, דם טבורי מהווה המקור היישומי הטוב ביותר, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית. עשרות מחלות וטיפולים באמצעות תאי גזע מדם טבורי נחקרים כיום ומצויים בניסויים קליניים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

הוא הוסיף שלמרות האפקטיביות של הטיפול הקיים, הם מגיעים לישורת. "אנו צריכים דרך חדשה לטפל בבעיות לב אם אנו רוצים שיפור", אומר ד"ר ג'הור, אשר המשיך לומר שמוקדם מדי להגיד האם טיפול חדשני זה יהיה מתאים.

"הדבר מראה שיפור כלשהוא בפרמטרים של שאיבת דם בלב, אבל זה לא אומר שתחיה יותר זמן", הוא אומר.

למרות שתוצאות אלו ראשוניות, החוקרים אומרים שזה מספק מספיק עדויות עבור ניסוי קליני גדול יותר עם יותר משתתפים.

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם, בנק החיים לדם טבורי, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:
·  השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
·  סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
·  טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.
לפי מיקי שחם, בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות - בנק החיים, בלבד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה