יום ראשון, 2 בספטמבר 2012

מיקי שחם, ''בנק החיים''– דם טבורי, מביא פרסומי מדע ורפואה מהעולם: מחקר מראה שיש יותר תאי גזע בגברים מאשר בנשים

מיקי שחם ''בנק החיים''– דם טבורי, מביא פרסומי מדע ורפואה מהעולם: מחקר מראה שיש יותר תאי גזע בגברים מאשר בנשים
פריטהמברן קונאטור, 16.5.2012
התוצאות של מחקר בפגועי חוט השדרה מאשש שתאי הגזע של מח העצם בגברים קיימים במספר גדול יותר באותה קבוצת גיל מאשר בנשים, כאשר מדובל בנשים בגיל פוריות.
מיקי שחם, בנק החיים לדם טבורי, מבהיר כי לא נצפתה ירידה באיכות של תאי הגזע לאחר גיל 40 בשני המינים.
המחקר המדעי נערך על ידי NCRM בשיתוף בית החולים Omega במנגלור.
פגיעה ספינאלית בעקבות תאונת דרכים או נפילה מגובה הופכת את הפגוע למשותק ועליו להשתמש בכיסא גלגלים שכן אינו יכול להזיז את הגוף מתחת לגובה הפגיעה.
חוקרים בNCRM   אמרו לאחרונה שיש מקרים בהם הבטיחות והיעילות של תאי גזע ממוח עצם נותנים תקווה לחולים אלו.
ד"ר סמואל אברהם, המחבר של המאמר אמר שהכמות של תאי גזע ממח עצם, בייחוד ה-CD 34+, והריכוז שלהם לא דווח במפורט בפגועי חוט השדרה.
"המחקר שלנו מגלה שנשים בגיל פורה בעלות כמות תאי גזע נמוך יותר מאשר גברים, למרות שהכמות הכללית והריכוז של תאי הגזע גדולים יותר בנשים בגילאים 0-20
לאחר גיל 60, כמות התאים בנשים וגברים דומה, אך תאי ה-CD34+ עדיין פחותים בנשים.
באופן כללי, יש יותר גברים פגועים שדרתית, במחקר שלנו היחס היה 1:4.
לפי מיקי שחם, מחברת – בנק החיים, דם טבורי מהווה המקור היישומי הטוב ביותר, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית. עשרות מחלות וטיפולים באמצעות תאי גזע מדם טבורי נחקרים כיום ומצויים בניסויים קליניים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.
על פי ד"ר פרטיבן, נוירוכבנק החיים לדם טבורי,ורג של חוט השדרה בהודו ואחד המחברים של המאמר, תאי הגזע ממח העצם מציעים תקווה גדולה לפגועים ספינליים ועלינו לחקור עוד על מנת להביא את הפוטנציאל שלהם לחולים.
הוא אמר שמחקרים כגון אלו הם צעדים לקראת הבנה טובה יותר של המערכת.
מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות  - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.
מיקי שחם, בנק החיים לדם טבורי, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:
·  השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
·  סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
·  טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.
לפי מיקי שחם, בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות  - בנק החיים, בלבד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה