יום שלישי, 26 ביוני 2012

מיקי שחם, ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא לקט חדשות תאי הגזע מהעולם – חלק


מיקי שחם, ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא לקט חדשות תאי הגזע מהעולם – חלק 3
·                     חוקרים עושים שימוש בריאגנטים ללא מקור חי על מנת ליצור נוירונים ברמה קלינית מתאי עור
תאריך: דצמבר 8, 2011
במעבדה ייחודית, חוקרים תאי גזע מ-UCLA לקחו תאי עור אנושיים , תכנתו אותם לתאים עם התכונות של תאי עזע עובריים , ואז גרמו להתמיינות שלהם לנוירונים בלא לעשות שימוש בריאגנטים ממקור חי.
מיקי שחם, מחברת בנק החיים, מבהיר כי המחקר הזה הוא הפעם הראשונה בו מדענים יצרו תאי גזע פלוריפוטנטים מושרים (iPS) עם הפוטנציאל של שימוש קליני וגרמו להתמיינות שלהם לנוירונים בלא שימוש בפקטורים מהחי.
המחקר פורסם בתאריך ה-7 לדצמבר בגרסא האונליין המוקדמת של הג'ורנל Stem Cells Translational Medicine, ג'ורנל חדש שמנסה לקשר בין תאי גזע וניסויים קליניים.
·                     נקבע המקור של תאי גזע של הדם
תאריך: דצמבר 8, 2011
פילדלפיה – צוות מחקר בבית הספר לרפואה של פרלמן באו' פנסילבניה גילה סמן מולקולארי עבור האב הקדמון המיידי של תאי גזע של הדם (HSC) בעובר המתפתח, דבר המספק תובנה נחוצה עבור יצירת תאים אלו באופן מלאכותי.
לפי מיקי שחם, מחברת  – בנק החיים, דם טבורי מהווה המקור היישומי הטוב ביותר, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית. עשרות מחלות וטיפולים באמצעות תאי גזע מדם טבורי נחקרים כיום ומצויים בניסויים קליניים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.
כיוון שהתאים, אשר נמצאים במח העצם של מבוגרים, יוצרים את כל תאי הדם לסוגיו, הבנה של הסודות של המקור שלהם עשוי לעזור לחוקרים לטפל טוב יותר בתאי גזע עובריים ולגרום להם ליצור תאי דם חדשים עבור טרפיה. Speck הוא גם חוקר במכון אברמסון לחקר הסרטן. העבודה פורסמה השבוע בג'ורנל Cell Stem Cell.
·                     חוקרי סלק פיתחו דרך בטוחה לתקן אנמיה חרמשית. טכניקה גנטית חדשה תעזור לחולים עם התאים שלהם.
תאריך: דצמבר 7, 2011
חוקרים במכון סלק פיתחו דרך לעשות שימוש בתאים של החולה לרפא אנמיה חרמשית ואולי מחלות אחרות אשר נגרמות ממוטציות בגן אשר עזור לייצר הומוגלובין בדם.
הטכניקה עושה שימוש בתאים מהעור של החולה על מנת לייצר תאי גזע פלוריפוטנטיים מושרים, אשרמסוגלים להתפתח לכל סוגי הרקמות – כולל דם.
המדענים אומרים שהשיטה שלהם, אשר מתקנת את הגן לבטא-גלובין, אינה זקוקה לשיטות של טרפיה גנטית אשר יכולות להכניס פוטנציאלית גנים מזיקים לתוך התאים.
הטכניקה החדשה, שתיבחן כטרפיה בבעלי חיים, גם כן נראית כיעילה יותר משיטות אחרות שנבחנו עד היום, כך אומרים החורים. המחקר הופיע בגליון דצמבר 2001 של Cell Research.
מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות ביוקורד בע”מ - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.
מיקי שחם, בנק החיים, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:
·  השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
·  סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
·  טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.
לפי מיקי שחם, בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות - בנק החיים, בלבד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה