יום שבת, 12 בנובמבר 2011

מיקי שחם, ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא דיווחי מדע הרפואה מהעולם: הולדת תינוקות עשויה להאט טרשת נפוצה.

מיקי שחם ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא דיווחי מדע הרפואה מהעולם: הולדת תינוקות עשויה להאט טרשת נפוצה.

By Rebecca Smith, Medical Editor

נשים עם טרשת נפוצה יכולות להאט את התקדמות המחלה בכך שיולידו ילדים, מחקר חדש הציע.

נשים הרות המשתמשות בסייעות לידה עשויות לסכן את הטיפול שלהן, רופא מזהיר בכתב העת בריטיש מדיקל.

נשים עם אחד או יותר ילדים היו פחות צפויות בשיעור של שליש, להזדקק למקל הליכה, קב או משען כדי ללכת מאה מטרים, חוקרים בלגיים מצאו.

טרשת נפוצה היא מחלה דלקתית ארוכת טווח של מערכת העצבים המרכזית, והמחברים מציעים שהורמוני היריון עשויים להפחית את התגובה החיסונית של הגוף.

מיקי שחם,  "בנק החיים", מוסיף - מבהיר כי נשים שהילדים שלהן נולדו לאחר שהטרשת הנפוצה שלהן פרצה, היו פחות סבירות בשיעור של 39% להזדקק לעזרה בהליכה מאשר נשים שלא ילדו ילדים.

החוקרים גם מצאו שנשים ללא ילדים התקדמו לשלב שבו הזדקקו למקל הליכה או קב תוך 13-15 שנים מרגע הופעת התסמינים שלהן. אך לנשים אשר ילדו ילדים נדרשו 22-23 שנים כדי להגיע לשלב זה.

לפי מיקי שחם, מחברת  "בנק החיים", דם טבורי מהווה המקור היישומי הטוב ביותר, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית. עשרות מחלות וטיפולים באמצעות תאי גזע מדם טבורי נחקרים כיום ומצויים בניסויים קליניים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

הממצאים מפורסמים באינטרנט לפני ההדפסה בכתב העת Journal of Neurology Neurosurgery and Psychiatry.

ד"ר סוזאן קולהאס, מנהלת תקשורת המחקר באגודת MS, אמרה: "קשה להגיע למסקנות משמעותיות ממחקר זה בהינתן גודל הדגימה הקטן של המחקר ופגמיו, אך מחקרים נוספים בתקווה יבהירו את ההשפעות של היריון אצל נשים הלוקות בטרשת נפוצה".

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים רפואה התחדשותית רפואה מחדשת רפואה רגנרטיבית Regenerative Medicine Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם, בנק החיים, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:


· השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
· סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
· טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.

לפי מיקי שחם, בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות  "בנק החיים, בלבד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה