יום שני, 8 בנובמבר 2010

מיקי שחם: מהי רפואת חידוש האיברים העושה שימוש בתאי גזע מדם טבורי?

מיקי שחם, "בנק החיים": מהי רפואת חידוש האיברים העושה שימוש בתאי גזע מדם טבורי?

הגדרה: "רפואת חידוש האיברים הינה החלפה או חידוש תאים אנושיים, רקמות או איברים, בכדי לשחזר או לגרום לתפקוד נורמאלי".

לפי מיקי שחם, ישנן כבר הרבה הגדרות של המונח "רגנרציה רפואית", אבל הן ארוכות ולא מהסוג שמדענים, חברות סטארט אפ או עורכי דין יכולים לומר בתמציתיות כאשר הרשות המבצעת, הממשלה שר או נציג הציבור מבקשים הבהרות. מעל לכל, ההגדרה חייבת להיות פשוטה וההסבר חייב להימנע מלבלבל.

אם זה כולל הנדסת רקמות, הנדסה גנטית ומשפעלים מולקולרים וכן הלאה, הסכנה היא כי היא יאבד המיקוד. בנוסף, הטכניקות שבשימוש יכולות להשתנות עם הזמן ועימן גם על ההגדרה להתעדכן.

לפי מיקי שחם, באותה מידה יהיה זה חשוב לשים דגש על הניגוד עם הרפואה המולקולארית , הצורך שלה "במרשמים חוזרים" עבור מצבים כרוניים.

הרגנרציה הרפואית הינה תחום בינתחומי שממנו יוצאים למחקר ושימושים קליניים ממוקדים דוגמת החלפות תיקון או התחדשות של תאים או רקמות שיצאו מתפקוד כתוצאה מכל סיבה שהיא, כולל מומים מולדים, טראומה, מחלות והזדקנות, תוך שימוש בתאי גזע מדם טבורי.

רגנרציה זו עושה שימוש בשילוב של גישות טכנולוגיות שונות, המצויות מעבר להשתלה המסורתית והטיפולים התחליפיים.

גישות אלו עשויות לכלול שימוש במולקולות מסיסות, השתלת תאי גזע, ריפוי גנטי, הנדסת רקמות ו"תכנות מחדש" של תאים ורקמות. אז ההסבר יכול להיות פשוט "הרגנרציה הרפואית העושה שימוש בתאי גזע מדם טבורי מחליפה או מחדשת תאים אנושיים, רקמות או איברים, בכדי לשחזר או להקים לתפקוד נורמאלי".

הרגנרציה עושה שימוש בתאי גזע.

מיקי שחם – "בנק החיים", מומחה לתאי גזע מדם טבורי, לבנקאות דם טבורי ולתקנים העולמיים בתחום, ימשיך לעדכנכם בנושא רפואת חידוש האיברים הרפואה ההתחדשותית הרפואה המשחזרת - Regenerative Medicine באמצעות תאי גזע על סוגיהם ומקורותיהם השונים, בעלי בנק החיים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה