יום שבת, 23 בנובמבר 2013

מיקי שחם – מביא דיווחים מדעיים - רפואיים מהעולם: טיפול גני מבוסס-תאי גזע טומן בחובו הבטחה

מיקי שחם – מביא דיווחים מדעיים - רפואיים מהעולם: טיפול גני מבוסס-תאי גזע טומן בחובו הבטחה
בעתיד הרקוב, כלים וטכניקות גנטיות מתוחכמות להשגת משלוח גנים מיועד ורמות ביטוי גן גבוהות במח עצם יניעו את היישום המוצלח של טיפול גני לטיפול במגוון רחב של מחלות.
מיקי שחם, בנק החיים, מבהיר כי דוגמאות לשיטות חדשניות אלו מוצגות בסדרה של חמישה מאמרים פרובוקטיביים במהדורה העדכנית של Human Gene Therapy, כתב עת בסקירת עמיתים מאת מארי אן ליברט, בע"מ.
בארס ודונבר מדגישים את ההתקדמות בטכניקות סימון גנים אשר מאפשרות בחירה וכיוון של אוכלוסיות תא חיסוני ספציפיות עבור טיפול תאי וגני. ההצלחה של מחקרי סימון תעזור לייעל העברת גנים לטיפולים חיסוניים ותשפר את הישרדות המטופלים, מסיקים המחברים במאמר "תרומות של סימון הגנים לטיפולים תאיים וגניים".
ג'יורדאנו ושות' חוקרים את השימוש ב-PCR ובשיטות ריצוף DNA של הדור הבא כדי לזהות תוצרי גן ספציפיים אשר משויכים להעברה ארוכת טווח מוצלחת של גנים טיפוליים למח עצם. הם מדווחים את הממצאים שלהם במאמר מחקר בשם "מסכי מלאי שיבוטיים חושפים מונו-קלונאליות בעקבות השתלה סדרתית של תאי גזע שהועברו מ-MGMTP140K וכימותרפיה במנות גבוהות."
לפי מיקי שחם, בנק החיים, דם טבורי מהווה מקור טוב יותר ממוח עצם, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית. עשרות מחלות וטיפולים באמצעות תאי גזע מדם טבורי נחקרים כיום ומצויים בניסויים קליניים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.
כמודל להעברת גן טיפולי למח עצם ותאי דם היקפי לטיפול בהפרעות אחסון ליזוזומיות, וואליה ושות' מתארים החלפת גן מוצלחת במודל פרימטי של מחלת הפרבר. המחקר, "השתלה אוטולוגית של תאים המטופויטים שהועברו מ-Lentivector/Acid Ceramidase אצל פרימטיים לא אנושיים," מדווח על היכולת להחליף את פעילות הגן acid ceramidase (AC) ורמות ceramide מופחתות בתאי דם שהועברו גם גן ה-AC.
מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.
מיקי שחם, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:
·  השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
·  סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
·  טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.

נמסר ממיקי שחם כי בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות בנק החיים, בלבד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה