יום ראשון, 27 בדצמבר 2009

מיקי שחם על ההבדל בין השתלות מסורתיות לבין רפואה מחייה

מיקי שחם ביוקורד בע"מ - "בנק החיים", על ההבדל בין השתלות מסורתיות לביןרפואה מחייה


לפי מיקי שחם, כיום מקובל לבצע השתלות תאי גזע מדם טבורי במקרים בהם קיים מצב של סכנת חיים ממשית כמו בלוקמיה ואנמיה חרמשית. השתלות כאלה נחשבות ברוב המקרים כמוצא אחרון, אחרי שהחולה כבר עבר טיפולים תרופתיים וסדרות של טיפולים אחרים שכאף אחד מהם לא הצליח להציל את חייו. כולנו מכירים לצערנו את תמונותיהם קורעות הלב של ילדים חולי לוקמיה הממתינים להשתלה ומקווים שתורם מתאים יימצא להם. אם נעשה שימוש בתאי דם-טבורי עצמיים לחידוש מערכת הדם והמערכת החיסונית כרוך הדבר כמעט תמיד בכך שלפני ההשתלה תדוכא או תיהרס המערכת במכוון.


לפי מיקי שחם, את הרפואה המחייה חוקרים כיום בעיקר בתחומים שאין בהם סכנת חיים מיידית, כמו סוכרת מסוג T1, שיתוק מוחין וחבלת מוח טראומטית. ההתמקדות היא בכוונה 'להפוך את הגלגל', לאפשר לתאים ולרקמות להתחדש ולהשיב את המחלה לאחור עד לרפואה שלמה או ביטול הנזק שנגרם.השימוש בתאים עצמוניים - מדם טבורי - נעשה כרגע במסגרת ניסויים קליניים שאחרי התפתחותם ניתן לעקוב בפרסומים של יחידות המחקר השונות ובאתרים בהם עוסקים בחידושי מחקר הרפואה בתחום הדם הטבורי. התוצאות הנוכחיות מצביעות על החייאת ו/או תיקון תאים שנהרסו, גם כאלה שאינם שייכים למערכת הדם והמערכת החיסונית, כשבמהלך הטיפול לא נדרש דיכוי המערכת והחלשת החולה עד לכדי סכנה קשה לחייו.


מתוך הכרה באפשרויות מרחיקות הלכת הטמונות ברפואה המחייה ובהתארגנות הנדרשת לכך, יצר המשרד לבריאות ושירותי הרווחה של ממשלת ארה"ב חזון חדש לשנת 2020 השוטח את עיקרי התפיסה ואת כוונת המשרד לתמוך בפיתוח רפואה מחייה כחלק החזון הבריאות הלאומי העתידי. מדובר בתחום מרתק ברפואה ומיקי שחם יביא ציטוטים מתוך המסמך ברשומות הבאות. מיקי שחם - ביוקורד בע"מ - "בנק החיים", הוא מבעלי בנק הדם הטבורי - ביוקורד בע"מ - בנק החיים.מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות ביוקורד בע”מ - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים רפואה התחדשותית רפואה מחדשת רפואה רגנרטיבית Regenerative Medicine Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.


מיקי שחם פיתח את טכנולוגיית סיטוג'ן (חברה אחות של ביוקורד בע”מ - בנק החיים), היא היחידה באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע טבוריים גבוה שיכול לשרת גם:
• השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום
• סדרות השתלות של הרפואה ההתחדשותית, הדורשות מספר תאים גבוה מאוד
• טיפול במספר מחלות שונות


בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות ביוקורד בע”מ - בנק החיים בלבד

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה