יום שלישי, 28 באוקטובר 2014

מיקי שחם מביא חידושי ומחקרי תאי גזע: לתאי גזע פוטנציאל לשפר את מצב מפרק הברך.

מיקי שחם מביא חידושי ומחקרי תאי גזע: לתאי גזע פוטנציאל לשפר את מצב מפרק הברך.
הזרקת תאי גזע בברך מניסקוס עשויה לספק הקלה בכאב וסיוע בצמיחה מחודשת במניסקוס, כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת Journal of Bone.
נמסר על ידי מיקי שחם כי יותר ממיליון פרוצדורות ארתרוסקופיה בברך מבוצעות בכל שנה בארצות הברית בעיקר לטיפול בחתיכות בצורת הטריז של סחוס המשמשות כ"בולמי זעזועים "בין עצם הירך ועצם השוק במפרק הברך.
במחקר ראשון מסוגו, תאים מזנכימאליים (MSC) הוזרקו באדם בוגר הגזע באמצעות הזרקה תוך מפרקית בברך. רוב החולים שקיבלו זריקה אחת של תאי גזע בוגרים, דיווחה על ירידה משמעותית בכאב. חלק מהחולים – 24% אחוזים מקבוצת MSC אחת ו -6% מהאחרים, חוו עליית 15% לפחות בנפח המניסקוס.
מיקי שחם מבהיר, כי מאז שנת 1988, דם טבורי הוא המקור המועדף לתאי גזע בטיפולים המטולוגיים ורפואה מחדשת /רגנרטיבית.
מחלות וטיפולים רבים באמצעות תאי גזע מדם טבורי ברפואה רגנרטיבית נחקרים ונוספים כל העת, דוגמת: אוטיזם, שיתוק מוחין, אלצהיימר, ראיה, לב, סוכרת, אורתופדיה ועוד.
"התוצאות הראו כי מינונים גבוהים של תאי גזע מזנכימאליים יכולים להיות מועברים בצורה בטוחה באופן מרוכז למפרק הברך ללא היווצרות רקמה לא נורמלית," אמר המחבר הראשי של המחקר ד"ר תומס ואנגס, "אף אחד לא עשה את זה בעבר. החולים עם דלקת מפרקים שקבלו שיפור חזק בכאב" וחלקם לצמיחה מחודשת של המניסקוס.
במחקר השתתף 55 חולים, לא היו שום היווצרות חריגה של רקמה או בעיות בטיחות "חשובות מבחינה קלינית".
היה "נפח גדול באופן משמעותי של מניסקוס," שנקבע על ידי בדיקת MRI ב 24% אחוזים מהחולים בקבוצת המינון הנמוך ההזרקה ו 6% מקבוצת ההזרקה במינון גבוה.
מיקי שחם – ימשיך לעדכן את גולשי האתר בחידושי תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואה מחדשת /רפואה רגנרטיבית.
אף אחד ממטופלים בקבוצת הביקורת (קבוצה-MSC ) לא הגיעו לסף של 15% עבור נפח המניסקוס.
חולים עם דלקת מפרקים ניוונית חוו ירידה בכאב בקבוצות הטיפול בתאי גזע; לא הייתה ירידה בכאב בקבוצה שאינה MSC.
"תוצאות מחקר זה מצביעות על כך שיש לתאי גזע מזנכימאליים הפוטנציאל לשפר את מצבו הכללי של מפרק הברך," אמר ד"ר ואנגס. "אני נרגש מאוד ומעודד מהתוצאות עם ההצלחה של זריקה אחת, זה מעלה את השאלה: מה יקרה אם אנחנו ניתן סדרה של זריקות".
מימיו הראשונים, הבעיה של התחום מציל חיים זה היא ביעילות הנמוכה של איסוף דם טבורי והמספר המוגבל של תאי גזע שנאספים ועל כן מתאימים להשתלה לילדים בלבד.

מיקי שחם פיתח טכנולוגיות ואביזרים, אשר לראשונה מאפשרים לאסוף מספר תאי גזע גבוה משמעותית (ב- 33% וב- 81%, בהתאם לאביזר), שיכול לשרת גם השתלות במבוגרים וסדרות השתלות של רפואת חידוש איברים / רפואה רגנרטיבית למחלות שונות במהלך החיים.

2 תגובות: