יום רביעי, 18 במאי 2011

מיקי שחם מביא דיווח: תאי גזע מדם טבורי מייצרים אינסולין


מיקי שחם מביא דיווח: תאי גזע מדם טבורי מייצרים אינסולין
חוקרים מנסים ללמוד כיצד תאי גזע עובריים נותנים עלייה לכל הרקמות וחלקי הגוף, תוך כך שהם שומרים על עצמם אלמותיים, בתקווה של לבסוף אולי לגרום לתא עור רגיל לעשות את אותו הדבר.

לפי מיקי שחם, בנק החיים, החוקרים בטקסס וניוקאסל השתמשו בדם טבורי אנושי בגלל שיש לו מקור עשיר במיוחד של תאי גזע "בוגרים" טריים.

תקווה אחת גדולה היא ליצור רקמת לבלב חדשה עבור אנשים עם סוכרת. בסוכרת סוג 1, הגוף כבר לא מייצר אינסולין בגלל שתאים אלו נהרסו.

לפי מיקי שחם,  בנק החיים, הטיפול המדובר בתאי גזע, הוא אחד מעשרות מחלות וטיפולים הנחקרים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

מומחה לתאי גזע ד"ר רודולף ג'ניש, ממוסד ווייטהד בקיימברידג', מסצ'וסטס, אמר שהוא היה סקפטי לגבי המחקר.
"בעבר, טענות אלו היו לא משכנעות למדי", אמר ג'ניש בראיון טלפוני.

הוא אמר שאנשים ניסו ליצור תאי גזע בוגרים המייצרים אינסולין בעבר והפיקו כמויות מאוד קטנות של אינסולין, או אפילו טעו לגמרי.
בשבוע שעבר, גרון קורפ אמרה שהיא שינתה את צורתם של תאי גזע עובריים לתאי לבלב אשר מייצרים אינסולין.

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים רפואה התחדשותית רפואה מחדשת רפואה רגנרטיבית Regenerative Medicine Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:
• השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
• סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
• טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.
בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות  בנק החיים, בלבד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה